AKDENİZ BELEDİYESİNDE SULAR DURULMUYOR…!

Uzun zamandır gündemden düşmeyen Mersin’in Akdeniz Belediyesinden bu defa da istifa haberi geldi…

Geçtiğimiz aylarda Belediye yönetiminde yakın akraba alımları sebebiyle haber olan Akdeniz Belediyesi, son olarak Belediye başkanı Mustafa Gültak’ın İzmir depreminin ardından “biraz para verip sıfır ev alın” söylemiyle gündeme gelmişti.
Akdeniz Belediyesi şimdi de Belediye Başkan yardımcısı Hasan Tüzün’ün istifası ile gündeme geldi.
2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde Akdeniz Belediyesi AK Parti Meclis üyeliği, Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyeliği görevlerini gelen Hasan Tüzün, Haziran ayından bu yana Akdeniz Belediye Başkan yardımcılığı görevini sürdürmekteydi.
Başkan yardımcısı Hasan Tüzün, Belediye Başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu,
İstifa gerekçesi olarak ise “gördüğüm lüzum üzerine” şeklinde bir ifade kullanan Tüzün’ün, istifasının sebebine dair detayları belirtmemiş olması kafalarda soru işaretleri bırakmıştır.

Hasan Tüzün, göreve başladığından bu yana, Belediye’ye araçlarından birini kendisine tahsis ettirmeyip, kendi şahsi aracıyla görevini sürdüren, maaşını dahi bağışlayan, ayrıca belediye adına biraraya getirdiği muhtarlar toplantısını kendisini bizzat organize edip karşılayan bir profile sahipti.
Belediyecilik anlayışı ile takdir toplayan Tüzün’ün istifasına dair yapılan çeşitli söylentilerde, Tüzün’ün istifaya zorlandığı yönünde iddialar bulunmaktadır.

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertismentspot_img

Instagram

Most Popular