İsrailli İstihbarat Bakanı: İran saldırırsa karşılık veririz

İsrail İstihbarat Bakanı Eli Cohen, İran´ın saldırması halinde ülkesinin karşılık verecek kabiliyete sahip olduğunu belirtti.

Bakan Cohen, İsrail’in Makor Rishon Gazetesi tarafından düzenlenen konferansta gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İran yönetiminin, İsrail’in yok edilmesi çağrısı yaptığını, nükleer silaha sahip olmayı amaçladığını ve İsrail’in kuzey sınırına askeri olarak yerleşmeye çalıştığını savunan Cohen, “İsrail buna izin vermeyecek” dedi.

Cohen, Tahran yönetimi ile ülkesi arasındaki gerilime değinerek, “İsrail, İran’ın saldırılarından kendini koruyabilme kabiliyetine sahiptir, buna saldırılara karşılık da dahildir” ifadesini kullandı.

İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılmasına karşı olduğunu dile getiren Cohen, bu adımın atılmasının “Ortadoğu ve Avrupa’daki terör örgütlerine daha fazla para gitmesi” anlamına geleceğini iddia etti.

İsrailli yetkililerden daha önce de Tahran yönetiminin nükleer silaha sahip olmayı amaçlaması halinde İran’a ait nükleer tesisleri vurabilecekleri açıklaması gelmişti.

Similar Articles

Comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Advertismentspot_img

Instagram

Most Popular