KİRPİK BAKIMI DİYEREK GEÇMEYİN

Zu Güzellik Merkezi işletmecisi cilt bakım ve güzellik uzmanı Zeliş Uysal ile kirpik bakımı ile ilgili önemli ayrıntıları sizler için konuştuk.

Kirpik bakımı , kirpik botoksu nedir?

 Kirpik botoksu doğal Kirpiklerin özel serumlarla beslenerek daha dolgun yoğun ve estetik görünüme kavuşturmak için yapılan doğal bir işlemdir. 

Kirpik botoksu uygulamasında kirpiklere yapay Kirpik ile destekleme işlemi yapılmaz. Kirpiklerin Kendi doğal dengesinin korunması ve kirpiklerde dökülme oranını düşürmeye destekleyen bir vitamin uygulamasıdır. 

Kirpik botoks nasıl bir uygulamadır? 

1* İlk aşamada kirpikler yağdan arındırılır temizlenir ve dezenfekte edilir.

 2* İkinci aşamada Danışanın kirpik uzunluğuna uygun silikon kalıpların Göz kapağına yerleşimi yapılır. 

3* Bu silikon kalıplar üzerinde Danışanın kirpiklerine hacim verecek şekil verilir. 

4* Şekil verme işlemi tamamlandıktan sonra şekli sabitlemek üzere serum uygulaması yapılır. 

5* Şekillendirme aşaması tamamlanınca kirpiklere pigmentlerle rimel efekti verilir. 

6* Kirpikler itina ile pigmentlerden arındırılır ve botoks keratin vitamin serumlar ile Kirpiklerin kalınlaşması sağlanır. Son olarak kirpikler kolejen ve vitamin botoks serumları ile kuvvetlendirilerek işlem sonlandırılır. 

Kirpik botoks işlemi ne kadar sürer?

 Kirpik botoks işlemi 40-45 dakika arasında sürer 

Kirpik botoks işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir? 

Kirpik botoks uygulamasından sonra Danışanın 24 saat kirpiklerine buhar su yüz yıkama yapmaması konusunda bilgilendirilir. 

Kirpik botoks uygulamasından sonra neden yıkama yapılmaz? 

Kirpikler üzerinde yapılan 40 45 dakikalık işlem süresince kirpikleri besleyecek ve şekillendirecek serum uygulamaları yapılır. uygulanan bu serumlar kirpik diplerinde 24 saat süreyle çalışmaya devam eder 24 saat dolmadan Kirpiklerin su ile temasa girmesi uygulanan botoks keratin vitamin serumlarının işlevini yerine getirmesine engel olur.

 
Kirpik botoks işleminde kalıcılık süresi nedir?

 Kirpik botoks işlemi 6-8 hafta kalıcılığı vardır. Ancak kişinin kullanımı ve kirpik yapısına göre bu süre değişebilir kirpik botoks işlemi sonrasında 24 saat sonra Danışan kirpiklerine Rimel uygulaması yapabilir.